203083-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader – Vällingbyskolan Hus A: ROT-arbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelVällingbyskolan Hus A: ROT-arbeten
BeskrivningROT av Vällingbyskolan Hus A, ca 6000 BRA. Tillbyggnad av hiss. Nya installationer, markarbeten, fasad etc.
Intern identifierareSISAB 2024/352
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVällingbyskolan Hus A: ROT-arbeten