203085-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transport av slam – Transport och omhändertagande av slam
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransport och omhändertagande av slam
BeskrivningNässjö Affärsverk AB avser att upphandla och teckna ramavtal för transport och omhändertagande av avloppsslam.
Intern identifierare3.3.2 2024-98
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513700 Transport av slam
Ytterligare klassificering (cpv): 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513800 Behandling av slam, 90513900 Hantering av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelUtvärdering
BeskrivningTransport och omhändertagande av slam
Huvudklassificering (cpv): 90513000 Hantering av ofarligt avfall
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelObligatoriska krav
BeskrivningEnligt underlag