Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisystem till Mittuniversitetet
Referensnummer: MIUN 2018/887
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Mittuniversitetet inbjuder Er att inkomma med anbudsansökan i rubricerad upphandling i enlighet med anbudsinbjudan och bilaga 1, Svarsformulär.
Projektet innefattar upphandling av ett nytt ekonomisystem för Mittuniversietetet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48444000 Redovisningssystem, 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen