203151-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rullstolar – Sittvagnar 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSittvagnar 2026
BeskrivningUpphandling av sittvagnar (ISO 12 22 18) till Stockholms läns sjukvårdsområde/Hjälpmedel Stockholm och Region Gotland.
Intern identifierareSLSO 2025-1294
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33193120 Rullstolar
Ytterligare klassificering (cpv): 33193100 Invalidfordon och rullstolar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa villkor och krav på anbudsgivaren
BeskrivningAdministrativa villkor och krav på anbudsgivaren
Intern identifierare001
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 1: Enkel sittvagn
Intern identifierare002
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde 2: Avancerad sittvagn
Intern identifierare003