Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenad avseende drift- och underhåll av trafiksignaler och andra elektriska trafikanordningar
Referensnummer: T2018-01326
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenad gällande beredskap/jour, avhjälpande underhåll och diverse enklare ombyggnader, inklusive material som krävs för att bedriva rubricerad verksamhet avseende Stockholms Stads trafiksignaler och andra elektriska trafikanordningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45316200 Installation av signalutrustning, 45316210 Installation av trafikregleringssystem, 50232200 Underhåll av trafikljus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen