20320-2021 - ResultatSverige-Motala: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vifolkagårdens driftentreprenad
Referensnummer: UH-2019-110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift inklusive kostverksamhet av äldreomsorgsenheten Vifolkagården samt hemtjänst till personer i Mantorp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Drift av Vifolkagården i Mjölby kommun.