Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av utemiljö Falun område A
Referensnummer: GNU 2018/52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03441000 Prydnadsväxter, gräs, mossor eller lavar
II.1.4.
Kort beskrivning
Funktionsupphandling av drift och underhåll av utemiljö inom Falu kommun grönytor och fastigheter Område A enligt kartor och mängdförteckningar. Avtalet handlas upp som en funktionsentreprenad med ABT 06 som grund.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03441000 Prydnadsväxter, gräs, mossor eller lavar, 77314100 Anläggning av gräsmattor, 45111220 Röjning av ris och buskar, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 77312000 Ogräsröjning, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen