20338-2023 - ResultatSverige-Borås: Gaser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gas och Gasol 2022-00091IN
Referensnummer: 2022-00091IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24100000 Gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling gällande gas och gasol för Borås Stad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24110000 Industrigaser, 24111100 Argon, 24111500 Gaser för medicinskt bruk, 24111800 Flytande nitrogen, 24111900 Syre, 24112100 Koldioxid, 24321115 Acetylen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen