203380-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Hjullastare
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
1 st. fabriksny Hjullastare 17 - 19 ton
Referensnummer: Tn 2081/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144710 Hjullastare
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1st fabriksny hjullastare 17 - 19 ton för leverans till Atleverket, Örebro kommun.
Inbjudan till anbudsgivning på 1 st. fabriksny Hjullastare 17-19 ton
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande 1 st. fabriksny hjullastare 17 - 19 ton till Atleverket, Örebro kommun.
Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Vi emotser ert anbud med intresse.
Upphandlande myndighet
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är (nedan kallade Kommunen)
Orgnr Upphandlande myndighet 21 20 00 - 1967 Örebro kommun
Beställare är Tekniska Förvaltningen, Fordon.
Denna upphandling avser 1 st. fabriksny hjullastare 17 - 19 ton till Atleverket.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan till anbudsgivning på 1 st. fabriksny Hjullastare 17 - 19 ton