2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel, Färskt bröd
Beskrivning: Upphandling avser färskt bröd till följande upphandlande myndigheter: Alvesta kommun, Lessebo kommun, Ljungby kommun, Markaryds kommun, Tingsryds kommun, Uppvidinge kommun, Växjö kommun, Älmhults kommun samt Växjö pastorat.
Intern identifierare: KS 2024-00489
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Ytterligare klassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel, 15811000 Brödprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000