203570-2022 - ResultatSverige-Lund: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för tekniska konsulttjänster
Referensnummer: SN 2021/0137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik, 71314100 Tjänster på elområdet, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen