See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanning av högre chefer, specialister och projektledare
Beskrivning: Uppdraget innebär att leverantören ska säkerställa Karolinskas behov av att snabbt kunna bemanna med högre chefstjänster, specialister och projektledare när behov uppstår. Syftet med upphandlingen är att säkerställa Karolinskas behov av konsulttjänster. Leverantören ska kunna leverera högre chefer, projektledare och specialister med inriktning för såväl vård- som det administrativa området.
Intern identifierare: K 2023-7493
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning
Ytterligare klassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 79412000 Finansiella konsulttjänster, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning, 79416200 Konsulttjänster för public relations, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Generella krav på anbudsgivare.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav (1)
Beskrivning: Generella krav på anbudsgivare
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Konsulttjänst (1)
Beskrivning: Krav på leverantörs kvalitet kopplat till upphandlingsföremålet.
Ytterligare klassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning, 79416200 Konsulttjänster för public relations, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Generella krav (2)