203583-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Brandslangar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandslang
Referensnummer: 0135/19 UH-2019-4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44482100 Brandslangar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar RSG: s behov av brandslangar och tillbehör. Brandslangen ska vara utformad för räddningstjänstens professionella användande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen