20359-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden – Drift och underhåll område 2 - Väster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift och underhåll område 2 - Väster
BeskrivningNorrköpings kommun genomför en upphandling av drift och underhåll av Område 2 - väster i Norrköpings kommun och avser teckna kontrakt med en vinnande anbudsgivare. Entreprenaden omfattar utförande av drift- och underhållsåtgärder året runt på bland annat gator, gång- och cykelvägar, broar, konstbyggnader och parkanläggningar. I Norrköpings kommun går det spårvagnstrafik, vilket betyder att entreprenören ska vara beredd på att drift och underhållsarbeten även omfattar ytor i spårområde.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117606:Lot:1