2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT - Senior projektledare till FVIS
Beskrivning: Konsulten ska verka som Senior projektledare med erfarenhet att driva större implementationsprojekt. Resursen leder ett eller flera samtidiga projekt som handlar om att implementera ett nytt system för RVN. Projektledaren ansvarar för leveranser, leveransplaner, budget, att projektet levereras i tid och mot uppsatta mål. Erfarenhet att driva ekonomi-uppgraderingsprojekt tillika uppföljning och utdataprojekt kopplat till ekonomi.
Intern identifierare: 24IU85
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del