2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Registrering och registervård
Beskrivning: FMV avser upphandla ett ramavtal med en leverantör för konsulttjänster inom området Registrering och registervård. Ramavtalsperiod 3 år med möjlighet till option ytterligare 4 år som kan utlösas vid ett eller flera tillfällen (totalt max 7 år). Avropsberättigade parter: FMV och Försvarsmakten.
Intern identifierare: 26FMVU420
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Registrering och registervård