Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltidstjänst, tillagning och leverans, Backe
Referensnummer: KS.2021.163
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser framtagande av matsedel, tillagning och leverans av varm mat till Fjällsjöskolan i Backe, Riddarens förskola i Backe och Älvgårdens äldreboende.
Varor och övriga produkter ska tillhandahållas via vårt befintliga avtal för livsmedel så att likvärdigheten i hela kommunen garanteras. Dessa varor beställs då från vår nuvarande leverantör.
Syftet är att ingå ramavtal för successiva avrop av upphandlad tjänst under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15894210 Skolmåltider, 55322000 Tillagning av måltider, 55500000 Matsalstjänster och catering, 55511000 Matsalstjänster och övrig kafeteriaverksamhet för särskild kundgrupp, 55512000 Drift av matsal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen