203684-2023 - ResultatSverige-Karlstad: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsbyrå 2022
Referensnummer: C2022/855
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlstads universitet upphandlar kommunikationsbyrå i en selektiv process , upphandlingen är uppdelad i två olika områden: Kommunikationsbyrå och Mediebyrå. Det går att lämna in ansökningar/anbud i ett eller två områden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Reklambyråtjänster i ett avtal 2+1+1år