203685-2021 - ÄndringSverige-Växjö: Diverse hälsovård
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Enteral nutrition med tillhörande distributionstjänst
Referensnummer: 20RGK1520
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85140000 Diverse hälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg med kommuner avser genom denna upphandling att teckna avtal med en leverantör som ska tillhandahålla produkter, tillhörande tjänster samt distribution enligt detta förfrågningsunderlag.