203690-2021 - ÄndringSverige-Umeå: Undervisning och utbildning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolförlagd yrkesutbildning för vuxna
Referensnummer: 20197
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser yrkesutbildning för vuxna som ska genomföras på plats med schemalagd undervisning. Avtalet ska fungera som ett komplement till den kommunala vuxenutbildningen som bedrivs i egen regi samt upphandlade distansutbildningar.