203731-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Programvaruutvecklingstjänster för finansiella system
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Treasury Management Solution
Referensnummer: 23/00071
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212442 Programvaruutvecklingstjänster för finansiella system
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommuninvest invites interested tenderers to submit an application to participate in the procurement of a Treasury Management Solution.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 200 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48441000 Programvara för finansiell analys, 48442000 Programvara för finansiella system, 48810000 Informationssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 66600000 Finansförvaltning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212442 Programvaruutvecklingstjänster för finansiella system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kommuninvest invites interested tenderers to submit an application to participate in the procurement of a Treasury Management Solution. For more information, see the main document Invitation to Application.
The estimated value of the contract is stated in this notice. The estimated value is of relevance for the choice of procurement procedure, according to chapter 5 section 3 LOU. The actual value of the contract will be calculated at the end of the Tender Phase.