203766-2018 - ResultatSverige-Linköping: Budtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bud- personal och destinationstransporter
Referensnummer: UC-2018-12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64120000 Budtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bud- destination och personaltransporter (personal i tjänst) mellan Region Östergötlands verksamheter, samt dels av budtransporter till verksamheter inom Sverige.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen