203768-2018 - ResultatSverige-Arjeplog: Trädgårdstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkskötsel
Referensnummer: Ks 2018/106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Skötsel av Arjeplogs kommuns parker.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen