203769-2022 - ResultatSverige-Växjö: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av utbildningstjänst inom ämnesområdet Maskinteknik, och Industriell Ekonomi
Referensnummer: 2021/3857-2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av utbildningstjänst avseende kurser inom områdena Supply chain management, Material och produktionsstyrning, Lean production,
Strategiskt management i produktionsindustri och Industriell ekonomi.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80531000 Industriell och teknisk yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen