203778-2023 - ÄndringSverige-Lund: Datorer och datamateriel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datortillbehör mm.
Referensnummer: V 2023/553
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds universitet har för avsikt att teckna ramavtal med flertal leverantörer för leverans av datorkomponenter, datortillbehör samt enklare AV-utrustning. Uppdraget innebär ett fullständigt åtagande av att löpande tillgodose Lunds universitets behov av produkter inom avsett område på ett enkelt och effektivt sätt under fördelaktiga villkor.