2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts med taxi
Beskrivning: Avser skolskjutstrafik med taxi (personbil, taxibuss, specialfordon) och utgör regelbunden trafik avsedd för transporter av elever till och från skolan (inklusive anpassad skola) varje skoldag.
Intern identifierare: 24/29
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000