Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banktjänster
Referensnummer: 17/95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av banktjänster till Malmö stad avseende följande delområden:
1. Batalningsförmedlingstjänster för löner och försörjningsstöd
2. Förbetalda kort
3. Kortinlösen (denna del avbröts)
Anbud kan lämnas på en eller flera delar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Betalningsförmedlingstjänster löner och försörjningsstöd
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66100000 Bank- och investeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delområdet avser betalningsförmedlingstjänster löner och försörjningsstöd. Specifika krav för upphandlingens delområde framgår av Upphandlingsdokumenten.