Uppdraget enligt denna förfrågan avser konstruktionsuppdrag inom husbyggnation. Exempel på uppdrag som kan komma att avropas är uppdrag inom bl.a. bostäder, äldreboenden, kontors- och affärslokaler, skolor och/eller idrottshallar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71315000 Byggnadsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen