203804-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Golv- och plattläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Golvservice del av Affärsområde Väst (FO Vårhem, FO Getinge)
Referensnummer: HFAB 2017/0610
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45431000 Golv- och plattläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar golvarbeten ingående i fastighetsunderhållet (reparationer, underhåll och mindre ombyggnader samt tillval/bonusfondarbeten inom entreprenadens fastighetsbestånd).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45432100 Golvläggning och beläggning, 45432110 Golvläggning, 45432113 Läggning av parkettgolv, 45432114 Läggning av trägolv, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen