2. Förfarande
Förfarande
Titel: E45 mark och anläggningsentreprenad
Beskrivning: Projektet avser ombyggnad på fyra bussdepåer för att möjliggöra installation av elbussladdningssystem. Berörda depåer är Tyresö, Ösmo, Handen och Jordbro bussdepåer. Denna entreprenad avser mark och anläggningsarbeten.
Intern identifierare: TN 2024-0229
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar, 45231110 Rörläggningsarbete, 45232200 Arbeten för kraftledningar, 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Kvalificeringskrav