203904-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Hudsjukvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vårdavtal - Hudläkare
Referensnummer: 21RGK726
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121282 Hudsjukvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av mottagningar för hud och könssjukdomar i Växjö och Ljungby.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen