203944-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster Borlänge
Referensnummer: GNU 2018/126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunikationstjänster för Borlänge kommun. Upphandling i flera områden: strategisk/kreativ kommunikationsbyrå, grafisk originalproduktion, PR och kris, fotograftjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
PR och kriskommunikation
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79341400 Reklamkampanjer, 79342000 Marknadsföring, 79342200 Säljfrämjande åtgärder, 79430000 Krishantering, 79961100 Annonsfotografering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kommunikationstjänster för Borlänge kommun samt AB Stora Tunabyggen. Upphandling i flera områden: strategisk/kreativ kommunikationsbyrå, grafisk originalproduktion, PR och kris, fotograftjänster.
Kommunikationsbyrå
Del nr: 2
Grafisk originalproduktion
Del nr: 3