Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjullastarburen Snöslunga
Referensnummer: 429402 - AI962922
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43313200 Snöslungor
II.1.4.
Kort beskrivning
Snöslungan skall användas på flygplatser och flygbaser för snöröjning av rullbanor, taxibanor och klargöringsytor. Snöslungan ingår som en materielkomponent i flygvapnets organisation och kommer att användas i nationell verksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43313200 Snöslungor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen