203979-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Bromma: Anläggningsarbete
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flottsbro Huvudvattenledning
Referensnummer: 20MB1976
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling omfattar förläggning av två huvudvattenledningar V1200 av stål och en vattenledning V300 av segjärn för dricksvattenförsörjning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen