See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arkitekter Borås Djurpark
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett ramavtal gällande konsultuppdrag avseende arkitekttjänster. Uppdraget består av tekniska utredningar, framtagning av underlag för förstudier och program samt projektering och framtagning av arkitekthandlingar (förfrågningshandlingar/bygghandlingar) för ny- och ombyggnadsuppdrag inom Borås Djurpark och Camping AB.
Intern identifierare: 2024-00113IN
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000