2. Förfarande
Förfarande
Titel: Volym- och sprutpump 2.0
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för 7-klövern på volym och sprutpump samt tillbehör och reservdelar för successiva avrop. Avtalet ska gälla 7-klövern som i denna upphandling omfattar Region Dalarna, Sörmland, Västmanland, Värmland, Gävleborg, Uppsala. Förändringar från tidigare annons: - punkt 2.9 Systematiskt miljöarbete (tas bort och finns istället som ett avtalsvillkor punkt 3.24.1) - samtliga anbud som uppfyller ska-kraven antas - Krav 1.2.16 i Kravspecifikation Volympumpar är justerat.
Intern identifierare: HJN 2025/36
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42122410 Pumpar för medicinskt bruk
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33194100 Utrustning för infusion, 33194110 Infusionspumpar, 42122000 Pumpar, 42122400 Centrifugalpumpar och vätskeelevatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Volym- och sprutpumpar
Intern identifierare: 1662653
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Upphandlingsdokument MT (1)
Intern identifierare: 1662654