204048-2019 - ResultatSverige-Helsingborg: Däck till lätta fordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal-Däck & däckservice
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34351000 Däck till lätta fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende däck med tillhörande däckservice och tjänster såsom däckförvaring, säsongsskifte av däck med tillhörande service, jour av däckbyte och däckservice för fordonsparken inom Helsingborgs stad. Samt för Räddningstjänsten Skåne Nordväst, som hanterar fordon inom Helsingborg, Ängelholm, Örkelljunga och Bjuvs kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34351000 Däck till lätta fordon, 34351100 Bildäck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen