Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult säkerhetsskyddsanalys
Referensnummer: KS/2022:205
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun upphandlar en konsulttjänst för genomförande av en kommunal säkerhetsskyddsanalys och tillhörande säkerhetsskyddsplan enligt Säkerhetsskyddslag (2018:585). Kommunens förvaltning ska övergripande analyseras för att sedan brytas ned och analyseras på avdelnings- och enhetsnivå där behov finnes.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71317200 Hälso- och säkerhetstjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen