204122-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ombyggnadsarbete – Vattenpasset 10 och Linjalen 8, Stambyte, P17283 och P17143
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelVattenpasset 10 och Linjalen 8, Stambyte, P17283 och P17143
BeskrivningTotalentreprenad i samverkan som arbetsform och en uppdelning i två st. huvuddelar. Större ombyggnation- stambyte med varsam renovering. Byggnaderna är belägna på Södermalm i Stockholm. Kvarboende hyresgäster.
Intern identifierareSHEM 2025/244
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVattenpasset 10 och Linjalen 8, Stambyte, P17283 och P17143