Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gaser 2023, SLL175
Referensnummer: FSN 2022-0337
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51810000 Installation av tankar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans och installation av tankanläggningar. Upphandlingen omfattar även leverans av flaskpaket, gasflaskor och kryokärl, medicinska gaser samt industri-, högren-, medicinteknisk- och livsmedelsgas samt där tillhörande kringtjänster. För mer information, se Upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24100000 Gaser, 24110000 Industrigaser, 24111000 Väte, argon, ädelgaser, kväve och syre, 24111500 Gaser för medicinskt bruk, 44611000 Tankar, 45333000 Gasinstallationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen