204205-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer – GIS baserat verksamhetssystem för VA
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: GIS baserat verksamhetssystem för VA
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av ett system som stödjer och effektiviserar VA-verksamheten i fält och på kontoret, genom att fungera som navet i organisationen där kommunen kan lagra och hitta relevant information gällande VA-ledningsnätet och dess anläggningar. Mer detaljerade uppgifter framgår av upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: TF2023/1191
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Ytterligare klassificering (cpv): 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 72212451 Programvaruutvecklingstjänster för affärsresursplanering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000