20421-2017 - ResultatSverige-Trelleborg: Gasformiga bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gasupphandling 2016.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Trelleborg.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av gas till uppvärmning av fastigheter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
09120000 Gasformiga bränslen, 24100000 Gaser
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.