204217-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse byggmaterial – Byggmaterial Melleruds kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggmaterial Melleruds kommun
BeskrivningMelleruds kommun och AB Melleruds bostäder syftar att teckna avtal avseende material inom byggsegmentet för att lagenligt kunna förse kommunens snickare och vaktmästare med material i byggprojekt och underhållsarbeten till förmånliga priser inom kategorierna: Byggvaror Färgvaror Golvvaror Handmaskiner Kök Kemiskt tekniska varor Behoven kommer vara framförallt av akut karaktär och löpande behov och kräver en fysisk butik inom Melleruds kommun där beställaren akut och löpande kan hämta ut de produkter denne behöver.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44190000 Diverse byggmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelByggvaror
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94810:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44191000 Diverse byggmaterial av trä
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelHandmaskiner
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94810:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelFärgvaror
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94810:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelGolvvaror
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94810:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelKök
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94810:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelKemisk tekniska varor
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94810:Lot:6