Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling träpellets
Referensnummer: 20/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09110000 Fasta bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal gällande leverans av träpellets. Upphandlingen omfattar verksamhet inom TvNo Textilservice AB där pelletsen mals och används som bränsle för ångproduktion.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09111400 Träbränslen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen