204244-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Fagersta: Kött
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färsk kött och chark till Fagersta och Norberg
Referensnummer: 2023.14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15110000 Kött
II.1.4.
Kort beskrivning
Samordnad upphandling till Fagersta och Norbergs kommun.
Upphandlingen omfattar färsk kött och chark, inklusive distribution, till köparens beställande enheter. Beställningar görs främst av verksamheter/kök.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15894700 Charkuterivaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen