204278-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara för upphandling – Upphandlingsverktyg - Gävle Kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandlingsverktyg - Gävle Kommun
BeskrivningGävle Kommun planerar upphandling av Upphandlingsverktyg
Intern identifierare13560
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48490000 Programvara för upphandling
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48312000 Programvara för elektronisk publicering, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 72263000 Programimplementation, 72267100 Underhåll av IT-programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningGävle Kommun upphandlar Upphandlingsverktyg
Intern identifierareUpphandlingsverktyg - Gävle Kommun