204282-2019 - ResultatSverige-Södertälje: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter för ansökningar till YH-utbildningar (Södertälje kommun) (TI 2018-2084)
Referensnummer: TI 2018-2084
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser konsulter som stöd vid framtagande av nya utbildningar och ansökan till myndigheten för yrkeshögskolan.
Maximalt tre (3) leverantörer kommer att antas för hela upphandlingen. Varje anbudsgivare får endast erbjuda en (1) konsult i sitt anbud.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75112000 Administration inom företagsverksamhet, 75121000 Utbildningsadministration, 80500000 Utbildningstjänster, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen