2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omställningstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar konsulter som kan vara behjälpliga med stöd och åtgärder gentemot arbetstagare vid karriärrådgivning (outplacement) och karriärvägledning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79611000 Jobbsökningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79634000 Yrkesvägledning, 85312300 Vägledning och rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Karriärvägledning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Karriärrådgivning (Outplacement)