Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskindiskmedel och torkmedel för storkök
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39831210 Maskindiskmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar på uppdrag av kommunerna i Gävleborgs län (ej Sandviken) samt Älvkarleby kommun leverans av Maskindiskmedel och torkmedel för storkök för successivt uttag under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39831210 Maskindiskmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen