204356-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygglovhandläggare - stadsbyggnadskontoret Göteborg
Referensnummer: 18/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborg står inför spännande utmaningar. Staden växer, näringslivet utvecklas och människor flyttar in. Planering pågår av nya bostäder och verksamheter med goda kollektivtrafik-förbindelser.
Vi söker därför erfarna bygglovhandläggare som med stort mått av självständighet biträder vid handläggning av bygglov och förhandsbesked.
Uppdraget sträcker sig från september 2018 fram till den 30 juni 2019 med möjlighet till förlängning med 6 månader i taget till den 30 juni 2022.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315200 Byggkonsulttjänster, 71315210 Rådgivning i samband med byggnadsteknik, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen